995 гПа

"Орша" стартавала з перамогі

28.09.2014 23:08

2440 праглядаў, 0 каментароў

Футбалісты "Оршы" яскрава стартавалі ў фінальным раўндзе 2-й лігі чэмпіянату Беларусі.

У суперніках быў "Кобрын", які з улікам матчаў з пераможцамі сваёй зоны "Б" меў толькі 1 пункт супраць нашых 14-ці.

Аршанцы стартавалі рэзка і вынікова. Ужо на 14-й хвіліне ветэран нашага клуба Мікалай Кітаёў адкрыў лік у сустрэчы. Не паспелі кобрынцы ачуняць ад прапушчанага голу, як на 25-й прапусцілі яшчэ адзін выпад, на гэты раз мяч у сетку гасцей даслаў Аляксандр Лужанкоў.

На старце другой паловы Кітаёў аформіў дубль, забіўшы свой другі мяч у матчы на 54-й хвіліне - 3:0! Праўда, затым "сіня-белыя" ўпусцілі камбінацыю і Сцепанюк сквітаў адзін мяч на 66-й хвіліне. А затым настаў зорны час маладога Кірыла Асіпенкі. Наш гулец двойчы вызначыўся на 80-й і 88-й хвілінах. Так і быў аформлены канчатковы лік. Безапеляцыйная перавага аршанцаў - 5:1!